O akademii

Witamy w naszym Przedszkolu 🙂 

„Akademia Gzuba” to miejsce bezpiecznej, radosnej i twórczej zabawy gdzie każde dziecko ma możliwość rozwoju we własnym, indywidualnym tempie.

W otoczeniu kolorowych, mądrych i bezpiecznych zabawek, pod opieką serdecznych, wykwalifikowanych nauczycieli razem z rówieśnikami doświadczają, eksperymentują i usamodzielniają się.

Naszym celem jest prowadzenie przedszkola zapewniającego dzieciom ekologiczny i zrównoważony rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny.

Zapewniamy codzienną opiekę PSYCHOLOGA!

AKADEMIA PROEKO

Chcielibyśmy aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się postaw proekologicznych w sferze żywienia i stylu życia w szerokim tego pojęcia znaczeniu.

W przedszkolu zamierzamy realizować następujące przedsięwzięcia:

MAŁE OGRÓDKI

Projekt  dotyczący zdrowego żywienia. Skonstruowany jest w formie praktycznego programu edukacyjnego dla przedszkolaków. Dzieci uczą się w nim, poprzez samodzielną uprawę warzyw i owoców oraz przygotowywanie zdrowych posiłków, o związku jedzenia ze zdrowiem;

WSPÓLNE GOTOWANIE

Seria zajęć kulinarnych dla dzieci, gdzie będą zgłębiać tajniki zdrowej kuchni. Dzieci samodzielnie w asyście opiekunów przygotowują najprostsze dania (sałatki, kanapki, ciasteczka, koktajle itp.);

EKOGZUB

Projekt długofalowy realizowany przy okazji pozostałych zajęć przedszkolnych ukierunkowany na uświadamianie dzieciom zasad ekologicznego korzystania z energii, segregacji śmieci, oszczędzania wody i korzystania z produktów wielorazowego użytku;

Z PRZYRODĄ NA TY

Dzieci mają jak najczęstszy i najbliższy kontakt ze zwierzętami i naturą. Planujemy wycieczki do ogrodu małego zwierzyńca – dzieci uczą się karmić zwierzęta i o nie dbać.